Tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja

Učenci naše šole so sodelovali na tekmovanju iz znanja matematike za Vegova priznanja. Šolsko tekmovanje je potekalo v  četrtek, 22. 4. 2021. Udeležilo se ga je 124 učencev od 1. do 9. razreda.  Od tega je bronasto priznanje prejelo 47 učencev, 4 učenci pa so se uvrstili na državno tekmovanje.

Zaradi epidemioloških razmer je tokrat državno tekmovanje potekalo po matičnih šolah. V soboto, 15. 5. 2021, so tako učenci:

• Zala Barbiš iz 5. b,
  • Jan Hrvatin iz 5. a,
  • Simon Bradač iz 9. a in
  • Veronika Urbančič iz 9. b

sodelovali na državnem tekmovanju. Zelo uspešna sta bila Jan Hrvatin in Veronika Urbančič, ki sta osvojila srebrno Vegovo priznanje.

Vsem tekmovalcem pohvale za sodelovanje, prejemnikom priznanj pa iskrene čestitke.

Mariza Močnik, vodja tekmovanja