Pišem z roko

Januarja in februarja so se učenci lahko preizkusili v lepopisu. Pisanje z roko namreč pozitivno vpliva na kratkoročni spomin, finomotorične spretnosti, razvoj ustvarjalnosti in sposobnosti opazovanja.

Nagradni natečaj Pišem z roko, ki smo ga organizirali kot eno od dejavnosti v počastitev 60. obletnice nastanka naše šole, je bil namenjen vsem učencem. Njihova naloga je bila, da v skladu z navodili čim bolj pravilno in estetsko všečno prepišejo Kettejevo pesem ali basen.

Na natečaju je sodelovalo veliko učencev, ki so v prepis vložili precej truda. Najboljše izdelke smo nagradili. V prvi starostni kategoriji (1.–3. razred) so se najbolje odrezali Tinkara Konestabo Barbiš (3. a), Anika Kirn (2. b) in Klemen Strle (3. a). V drugi starostni skupini so nagrade prejeli Petja Macarol (4. a), Lina Primc (5. b) in Ian Poklar (6. a), med sedmo-, osmo- in devetošolci pa so bili kot najboljši izbrani izdelki, Kane Prosen (7. a), Marise Šenkinc (7. b) in Diane Trakoštanec (9. b).

Čestitke vsem sodelujočim!

Meta Frank, knjižničarka