Rolarji okoli naše šole

Nekaj dni v maju je na dvorišču in igrišču naše šole z rolerji švigalo okrog 40 učenk in učencev, saj so se v sklopu športnih programov Zlati sonček in Krpan preizkusili tudi v rolanju. Da bi dobro prevozili in opravili zahtevani poligon, smo tudi v sklopu šolskega tečaja rolanja precej vadili.

Učiteljici Kaja in Vesna Boštjančič sva s pomočjo učiteljic prvih razredov prvošolčke naučili osnovne rolerske korake, zaustavljanje, slalom, rolanje po eni nogi, skozi tunel itd. Učenke in učenci 3., 5. in 6. razredov pa so svoje rolersko znanje nadgradili z učenjem prestopanja na rolerjih, ki se ga tudi preverja na preizkusu.

Ker so vsi udeleženci tečaja res pridno vadili, so rolanje tudi zelo dobro usvojili, na kar smo učiteljice izjemno ponosne. Najbolj pa čestitamo vsem, ki so opravili končni preizkus!

Kaja in Vesna Boštjančič