Šola v naravi v CŠOD Planinka

Od 13. do 17. maja 2024 smo se sedmošolci odpravili v šolo v naravi na Slivniško Pohorje v CŠOD Planinka.

Ob prihodu smo se najprej namestili v prostorne sobe, takoj za tem pa smo pričeli                                                                                                                                         s prvimi dejavnostmi. Med tednom smo se preizkusili v lokostrelstvu, plezanju, izdelovanju bivakov in pripravi ognjišč, orientaciji s karto, svoj pogum in vztrajnost pa smo pokazali v pustolovskem parku, ki se nahaja v bližini doma. Kljub pestremu tednu smo imeli veliko prostega časa za igro in druženje. Uživali smo v okusni in zdravi hrani. Zadnji večer se je vsaka soba predstavila s skupinsko točko, s katero je poskusila navdušiti sošolce in učitelje. V petek smo si v Mariboru ogledali akvarij in mestno središče. Nato smo se odpravili proti domu.

Sedmošolci smo se imeli lepo v šoli v naravi, zato se zahvaljujemo učiteljem CŠOD-ja, ki so nam predali veliko novega znanja, kuharicam, ki so skrbele, da so bili naši želodčki polni, in našim trem učiteljicam, ki so nas spremljale in »prenašale« našo živahnost predvsem v večernih urah, ko smo imeli nekoliko več časa za druženje.

Učenci 7. a in 7. b razreda

Vtisi učencev o šoli v naravi:

• Najboljša stvar je bila gradnja bivaka za preživetje, saj smo lahko uporabili svojo domišljijo.
  • Najbolj se mi bosta vtisnila v spomin bejžbol in adrenalinski park, saj smo se takrat najbolj zabavali.
  • V spominu mi bo ostal orientacijski tek.
  • Sobe so bile zelo velike in lepe. Čistilka, hišnik in kuharice so se zelo potrudili in dobro poskrbeli za nas.
  • Šli smo do slapa, ki je bil zelo lep in visok.
  • Najlepši del dneva je bil večerni prosti čas, ker smo se družili, prehajali med sobami, igrali enko ter resnico in izziv.
  • Najbolj všeč mi je bil adrenalinski park, ker sem bila prvič v njem. Najmanj mi je bil všeč bejžbol, ker ne maram športa. Če bi imela možnost, bi šla še enkrat v šolo v naravi.
  • Naučil sem se streljati z lokom.
  • Ker imam rada živali, mi je bilo zelo lepo tudi v terariju in akvariju.
  • V spominu mi bodo ostali prijazni učitelji, ki so nas naučili, kako preživeti v naravi.
  • Vse aktivnosti so bile v redu. V adrenalinskem parku me je bilo sprva malo strah, ampak kasneje sem ta strah premagala.