Z akvarijem med najboljšimi do nagrade

Že 10. leto zapored UHU objavlja projekt, s katerim vabi k sodelovanju vrtce in šole na Uhu natečaj. Z njim želijo spodbujati kreativnost in timsko delo pri otrocih. Letošnja tema ustvarjanja je bila življenje v morju, oceanih.

Učenci 2. b smo sprejeli izziv. Ker vedno radi sodelujemo in skupno ustvarjamo, smo se projekta lotili z velikim navdušenjem.

Skozi pogovor, s pomočjo knjig in kratkih filmčkov, ki prikazujejo življenje v morju, smo sklenili, da bomo izdelali akvarij. Iz odpadnih materialov (embalaža, ostanki koščkov listov, barvnega šeleshamerja ipd.) smo med poukom in podaljšanim bivanjem izdelali maketo Skrivnosti morskega dna.

S svojo izvirnostjo, inovativnostjo in celostnim estetskim videzom našega izdelka smo navdušili komisijo, ki je maketo akvarija uvrstila med najboljša dela.             Za nagrado smo prejeli paket UHU izdelkov in knjigo, ki jo podarja založba Mladinska knjiga.

Skupaj smo lahko še boljši!

učenci 2. b z učiteljicama