Veseli december na naši šoli

V decembru je bila naša šola zelo dejavna, saj smo z različnimi dejavnostmi popestrili šolski vsakdan.

Okna vseh učilnic smo okrasili s silhuetami deklet, ki so imele obleko iz papirnatih snežink. Te so naredili učenci. Na vratih učilnic razredne stopnje so učenci prilepili iz papirja narejena zimska oblačila in dodatke. Sodelovali smo tudi v projektu, kjer si je 30 šol izmenjalo okraske za smrečico iz naravnih materialov. Bili smo tudi zelo ustvarjalni. Učenci 3. b razreda so denimo pekli medenjake. Potekala je tudi božično-novoletna šolska tržnica, kjer so prodajali piškote, dišave, kreme in še marsikaj, kar so ustvarile pridne roke naših učencev kmetijskega krožka ter izbirnih predmetov kmetijska dela, kmetijsko gospodarstvo in sodobna priprava hrane. Šolska tržnica je bila zelo uspešna. V decembru so si vsi razredi vzeli šolsko uro časa in se z izžrebanim razredom družili, pripravili kakšno točko ali šli na sprehod. V četrtek, 22. decembra, so učenci 9. a in 9. b razreda organizirali šolski ples, kjer so pripravili zabavne igre ter žreb kraljice in kralja plesa. Za zadnji šolski dan v letu 2022 smo se dogovorili, da se vsi oblečemo v božične odtenke rdeče, zlate in srebrne barve. Ta dan smo popestrili tudi z radijsko oddajo na temo dneva samostojnosti in enotnosti ter s šolsko prireditvijo. Na njej so nastopali učenci s petjem, plesom, dramsko točko in ena učenka z avtorskim haikujem. Nato je učence obiskal dedek Mraz, ki je skupaj s svojimi škrati prinesel darila za vse razrede.

Potem pa smo se v veselem pričakovanju praznikov poslovili od sošolcev in učiteljev ter se prepustili prihajajočemu božično-novoletnemu počitniškemu vzdušju.

krožek Kulturne drobtinice