ZBIRAM, ZBIRAM, ZBIRAM … ZBIRAM STAR PAPIR

papir

Med 21. in 24. aprilom 2015 je na šoli potekala spomladanska akcija zbiranja starega papirja, ki je bila tudi tokrat tekmovalnega značaja. Učenci, starši in učitelji smo skupaj zbrali 13174 kg in obogatili šolski sklad za 1018 €.
Med posamezniki so največ zbrali:

• Matevž Bremec, 2. b – 1321 kg
  • Marko Urbančič, 5. a – 491 kg
  • Maša Kovačič Štefančič, 3. b – 470 kg

Najuspešnejši razred je bil 5. a, ki je v zadnji akciji zbral 1824 kg.
28. 5. 2015 smo, med glavnim odmorom, skupne rezultate jesenske in spomladanske akcije razglasili in nagradili 3 posameznike, najboljši razred in požrtvovalne pomočnike pri akciji.
Matevž Bremec, ki je v obeh akcijah zbral največ papirja, je prejel bon za bovling za 6 oseb. Drugouvrščena Maja Palchich in tretjeuvrščena Maša Kovačič Štefančič pa sta prejeli paket papirja in USB-ključek.
Razred, ki je zbral največ papirja (5. a) bo odšel na bovling v Postojno.
Sladko nagrado pa so si prislužili tudi fantje, ki so vsakodnevno pridno pomagali pri tehtanju in zlaganju papirja v zabojnik: Jan Zorc, David Frank, Jan Šnajdar, Miha Boštjančič in Martin Sluga.
Pri tehtanju nam je bila v veliko pomoč tehtnica, ki nam jo je posodila ga. Nataša Štemberger.
Prislužen denar z zbiralnih akcij bomo namenili pomoči učencem pri plačilu ekskurzij (vstopnine, prevozi), subvencioniranju kosila, nakupu didaktičnih in športnih pripomočkov (ravnotežnostna deska, športna lestev, koordinacijska pedala).
Del sredstev bomo donirali za zdravljenje našega Matica.
Z zbiranjem papirja nadaljujte tudi v času počitnic, saj nas jeseni čaka nova akcija zbiranja starega papirja.

Članice šolskega sklada