eTwinning projekt-TradiEurope, 1.del

Učenci 2. razredov pod vodstvom mentorice Anje Frank sodelujemo z vrstniki iz Barcelone. Vključeni smo v eTwinning projekt TradiEurope. Projekt se bo izvajal celo šolsko leto, glavni namen pa je spoznavanje evropskih držav. V konkretnem projektu bodo učenci spoznavali Španijo oziroma Katalonijo z glavnim mestom Barcelono ter njene značilnosti, kulturo in tradicijo.
Pripravili in posneli smo dva kratka filmčka, v katerih so se učenci vrstnikom iz Španije predstavili in opisali svojo šolo. Z njimi smo se srečali na daljavo in prepevali praznične pesmi ter si izmenjali novoletne voščilnice. V prihodnjih mesecih jim bodo predstavili značilno slovensko hrano ter si izmenjali recepte tradicionalnih slovenskih in španskih oziroma katalonskih jedi ter ustvarili knjigo receptov.  Spoznavali bomo slovenske in španske legende in predstavljali najljubše otroške igre.

Anja Frank, učiteljica angleščine v 2. razredu