Mesec kulture in Prešernov dan

Ilirska Bistrica je verjetno ena redkih slovenskih občin, ki ima svoj mesec kulture. Začne se vsako leto 19. januarja, na dan, ko bi pesnik Dragotin Kette praznoval svoj rojstni dan – rodil se je namreč 19. januarja leta 1876. V tem času se v naših krajih zvrsti veliko kulturnih prireditev – tudi letos je tako, kljub pandemiji.

Na šoli smo v preteklih dneh pripravili kulturna dneva, o katerih ste lahko že brali na naši spletni strani.

Kot vsako leto smo obeležili tudi slovenski kulturni praznik, Prešernov dan. Letos seveda drugače, saj se nismo mogli zbrati na modrem hodniku, kot smo se doslej. V petek, 5. februarja, smo pripravili prireditev na daljavo, v kateri smo osvetlili življenje in delo pesnika Franceta Prešerna ter predstavili njegovo vlogo pri ohranjanju slovenskega jezika in slovenskega naroda. Omenili smo tudi, komu bo letos pripadla Prešernova nagrada in kdo so nagrajenci Prešernovega sklada. V nadaljevanju smo prisluhnili mladim glasbenim umetnikom naše šole. Hvala vsem, ki so bili pripravljeni sodelovati: bralcem, pevcem in instrumentalistom ter učencem 4. b razreda, ki so z upodobitvami Franceta Prešerna obogatili šolsko spletno stran.

Obljubimo, da bomo za kulturo skrbeli tudi, ko bo mesec kulture mimo.

Skupina za pripravo prireditve ob slovenskem kulturnem prazniku