Natečaj za himno OŠ Dragotina Ketteja Ilirska Bistrica

OŠ Dragotina Ketteja razpisuje natečaj za himno OŠ Dragotina Ketteja.

1. Kdo lahko sodeluje?

Na natečaju lahko sodelujejo:

• vsi učenci naše šole, pri delu jim lahko pomagajo sorodniki,
  • vsi zaposleni naše šole,
  • nekdanji učenci in zaposleni.

2. Pogoji in omejitve

• Himna naj ima naslov in avtorja.
  • Dolga naj bo vsaj dve kitici ali tri kitice in naj obvezno vsebuje refren.
  • Napisana naj bo izključno v slovenščini.
  • Besedilo naj bo enostavno, sproščeno, razumljivo, primerno za vse učence devetletke (tudi za najmlajše).
  • Opisuje naj delo in življenje na naši šoli, okolico naše šole, značilnosti naše šole, Dragotina Ketteja, naše vrednote, vedoželjnost, optimizem, prijateljstvo in podobno (ni nujno, da je zajeto vse zapisano).
  • Pesem je lahko uglasbena kot popevka z melodijo in spremljavo.
  • Pesem mora biti v celoti izvirno avtorsko delo.

Opomba:  Čeprav naj bi bila himna prvič predvajana ob obeležitvi šestdesete obletnice šole, naj besedilo ne vključuje tega dogodka (da jo bomo lahko tudi v bodoče izvajali).

3. Rok in način oddaje predlogov

• Predlog oddajte najkasneje do 31. maja 2023.
  • Predlog za himno oddate učiteljici Damjani Kinkela ali učiteljici Andreji Maljevac.
  • Predlog pošljite tudi v elektronski obliki (wordova datoteka) na elektronski naslov damjana.kinkela@os-dk.si ali andreja.maljevac@os-dk.si.
  • V kolikor boste pripravili glasbeno predlogo, jo prav tako pošljite na enega od zgornjih elektronskih naslovov.

4. Izbor in razglasitev

• Zmagovalno pesem bo izbrala komisija, ki jo bodo sestavljale Damjana Kinkela, Andreja Maljevac, Meta Frank in Aleksandra Vadnjal.
  • Komisija si pridružuje pravico, da združi pesmi različnih avtorjev, pri čemer bodo objavljeni vsi avtorji uporabljenih besedil.
  • Zmagovalna pesem in njen avtor bosta objavljena na šolski spletni strani.
  • Zmagovalna pesem bo prvič predstavljena ob obeležitvi šestdesete obletnice naše šole (predvidoma septembra ali oktobra 2023). Od takrat naprej bo izvajana ob različnih priložnostih (proslave, valete, sprejemi prvošolcev, tekmovanja …).
  • Za zmagovalno pesem bo posneta melodija in spremljava.
  • Avtor zmagovalne pesmi bo prejel simbolično nagrado.

Želimo vam veliko pesniškega navdiha pri ustvarjanju himne naše šole.