Obvestilo o spremembi termina novembrskih popoldanskih govorilnih ur in vabilo na predavanje prof. dr. Igorja Sakside

Spoštovani starši!

Naša šola bo v torek, 21. novembra 2017, ob 17. uri gostila prof. dr. Igorja Saksido, vrhunskega strokovnjaka s področja mladinske književnosti in zagovornika bralne pismenosti med mladimi. Kot redni profesor predava na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani in na Univerzi na Primorskem.
Z željo, da bi njegova spoznanja slišalo čimveč staršev, smo se odločili, da napovedano novembrsko popoldansko govorilno uro prestavimo na teden kasneje, torej na dan, ko bo staršem in učiteljem predaval dr. Saksida.
Z učiteljicami oz. učitelji se boste lahko pogovorili 21. novembra 2017 po izvedenem predavanju.
Pedagoški delavci se zavedamo, da je bralna pismenost za uspešnost otroka v šoli in v življenju nasploh izjemnega pomena, zato vas vabimo, da prisluhnite sporočilom, spoznanjem in nasvetom dr. Sakside.
Želimo si, da bi se s skupnimi močmi in ob novih spoznanjih veselili uspehov svojih učencev/vaših otrok.

V pričakovanju, da se bomo srečali, vas lepo pozdravljamo.

Učitelji/ce, vzgojiteljici, šolska svetovalna delavka in ravnateljica

____________________________________________________________________________________________

Poti do višje pismenosti v osnovni šoli
ali
prijazna šola je zahtevna šola

Predavanje izhaja iz rezultatov mednarodne raziskave PISA o bralni pismenosti v Sloveniji in drugod, predstavlja ključne dejavnike, ki zagotavljajo uspešnost kakovostnih izobraževalnih sistemov. Razvijanje pismenosti povezuje s temeljnimi načeli učenja in poučevanja – poudarja predvsem visoka pričakovanja do učenk in učencev, povezovanje tekmovalnosti in sodelovanja, notranje in zunanje motivacije ter preverjanja in ocenjevanja znanja.