Zbiram, zbiram, zbiram … zbiram star papir

Vsak dan od 11. do 14. oktobra 2022 bo med 16. in 18. uro na naši šoli organizirana akcija zbiranja starega papirja.

Želimo si, da bi bila tudi tokratna akcija uspešna, saj prihodki od zbranega starega papirja predstavljajo glavni vir prihodka našega šolskega sklada.

V preteklih akcijah smo zbrali povprečno 10 ton papirja. Z zbranimi sredstvi smo lani nabavili različne pripomočke in športne rekvizite: barve, talne krede, maksi igro človek ne jezi se, »škrebe«, igralno padalo, vrv – kolebnico, nakupili smo raznovrstne žoge (za odbojko, med dvema ognjema, nogomet …), ki jih uporabljamo pri različnih športnih dejavnostih obveznega in razširjenega programa. Za potrebe pouka v naravi smo priskrbeli podloge za sedenje na tleh.

Pogosto s sredstvi iz šolskega sklada financiramo različne predstave in pomagamo družinam pri plačilu stroškov ekskurzij, prevozov in vstopnin.

In kako bo potekala akcija zbiranja starega papirja letos?

Malo drugače, zanimivo in tekmovalno.

Zadnja leta so bili nagrajeni najboljši posamezniki in razred, letos pa bomo nagradili vsakega posameznika, ki bo zbral vsaj 100 kg starega papirja. Torej POZOR – za vsakih 100 kg bo učenec prejel srečko. Kdor bo zbral 200 kg, bo prejel dve srečki, za 300 kg tri srečke itd. Vsaka srečka bo dobitna. Srečelov bomo pripravili spomladi, po izvedeni drugi, tj. pomladni akciji zbiranja starega papirja, ko bomo sešteli rezultate obeh akcij.

Lepo vabljeni k zbiranju starega papirja, časopisov, revij, reklam (kartona Dinos, ki mu papir predamo, žal ne odkupuje).

Poskrbimo za svoje okolje, obogatimo šolski sklad in se ob tem zabavajmo.

Gremo v akcijo!

Članice šolskega sklada