140-letnica rojstva našega pesnika

Vstopili smo v leto 2016 in že v prvem mesecu obeležujemo 140. obletnico rojstva Dragotina Ketteja, našega spoštovanega in cenjenega mladega rojaka.
Naša šola ponosno nosi njegovo ime že od samega začetka delovanja v sedanji stavbi.
V spomin na mladega, kreativnega in izjemno ustvarjalnega pesnika leto 2016 na šoli posvečeno prav njemu. Njegov ustvarjalni lik nas bo spremljal od njegovega rojstnega datuma, 19. januarja, do zaključka leta 2016. Dragotin Kette bo naša letošnja rdeča nit dogodkov, dogajanj in aktivnosti, ki jih bomo stkali in spletli v najrazličnejše celote, kot so radijske minute, likovne in fotografske razstave, literarne, predvsem pesniške poskuse učencev, glasbene pa tudi športne dejavnosti. Kettejevemu rodovnemu deblu bomo dali novo podobo. Svojega dragega pesnika bomo vpeli v vse pore pouka in ostalih dejavnosti, preželi bomo svoje delo z njegovim, saj smo hiša njegovega imena.